OmidaGroupLogo
Omida Sea & Air Logo

Omida Sea And Air

Omida Sea And Air S.A. to firma z polskim kapitałem, europejskim duchem i globalnym zasięgiem. Spółka powstała w 2012 roku, w Gdyni. Do tej pory powstało 5 oddziałów w Gdyni, Warszawie, Słubicach, Gliwicach oraz Krakowie. Sukces Omida Sea And Air S.A. tworzą ludzie oddani swojej pracy – kreatywni, zaangażowani i pozytywnie nastawieni – wspierający Klientów fachową wiedzą i doświadczeniem. Omida Sea And Air S.A. oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie morskim, lotniczym, kolejowym i drogowym. Wśród usług oferowanych przez spółkę jest również doradztwo w sprawach celnych i ubezpieczeniowych.

5

oddziałów

100

pracowników

193

milionów obrotu

31198

TEU
Transport Morski FCL

Omida Sea And Air od lat specjalizuje się w obsłudze przewozów kontenerowych. Organizuje transport morski i dostawy drogowe kontenerów do magazynów Klientów. Profesjonalny zespół zajmuje się kompleksową obsługą ładunków importowych i eksportowych z/do Polski oraz przewozami między innymi krajami na świecie tzw. cross-trade kontenerów.

Transport Morski LCL

Wielu Klientów Omida Sea And Air importuje mniejsze partie towaru. Zajmują one tylko część kontenera. Specjaliści służą wiedzą i doświadczeniem w planowaniu przestrzeni ładunkowej i tras przewozu. Opracowują ofertę frachtową na transport drobnicy od magazynów załadowcy do miejsca dostawy wskazanego przez Klienta, nadzorują realizację zlecenia oraz świadczą obsługę dokumentacyjną i celną.

Transport Lotniczy

Transport lotniczy to idealny wybór dla wszystkich firm, którym zależy na szybkim czasie dostawy, w szczególności dla przewozu ładunków o wysokiej wartości lub krótkim terminie przydatności. Priorytetem jest jak najszybsze dostarczanie ładunków lotniczych przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa na całej trasie obsługi.

Transport Kolejowy

Transport kolejowy jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki na wszystkich kontynentach. Omida Sea And Air współpracując z renomowanymi przewoźnikami organizuje dostawy kolejowe ładunków kontenerowych z Chin do Polski, Niemiec, Słowenii i Niderlandów.

Transport Drogowy

Dzięki doświadczeniu spedytorów oraz ich indywidualnemu podejściu do otrzymywanych zleceń Omida Sea And Air oferuje rozwiązania transportowe idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań Klienta. W ramach kompleksowej obsługi łańcucha dostaw w ofercie spółki znajduje się transport drogowy ładunków całopojazdowych (FTL) i drobnicowych (LTL), kontenerów morskich oraz ładunków nienormatywnych w relacjach krajowych i międzynarodowych.

Break Bulk

Dział Break Bulk na co dzień zajmuje się obsługą ładunków masowych oraz drobnicy konwencjonalnej przewożonych z/do Polski drogą morską i lądową. Długoletnie doświadczenie w obsłudze tego typu ładunków gwarantuje Klientom fachowe wsparcie w przypadku realizacji kontraktów handlowych na wysyłki wyrobów stalowych, prętów, rur, blachy w kręgach, czy też szyn, a także ładunków masowych takich jak: zboża, węgiel, koks, pellet, paliwa, rudy metali, gips, nawozy i cement.

Ubezpieczenia

Oferowane przez Omida Sea And Air atrakcyjne warunki ubezpieczenia Cargo adresowane są do wszystkich firm korzystających z dowolnego rodzaju transportu. Celem ubezpieczenia jest ochrona interesu finansowego właściciela towaru w przypadku powstania szkody. Konkurencyjna cena składek i najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej zapewniają Klientom bezpieczeństwo i spokojny sen w trakcie realizacji przewozu ich ładunków.

Magazynowanie

Magazynowanie ładunków stanowi coraz częściej najważniejszy element rozwiązań logistycznych oferowanych przez Omida Sea And Air. Spółka specjalizuje się w składowaniu towarów na magazynach i placach zlokalizowanych w pobliżu terminali portowych i śródlądowych w Polsce.

Agencja Celna

Agencja Celna oferuje pełen zakres usług przewidzianych Unijnym Kodeksem Celnym. Profesjonalny zespół agentów celnych z wieloletnim doświadczeniem zapewnia rzetelne doradztwo i sprawną organizację odpraw celnych ładunków importowanych bądź eksportowanych z/do Polski.

Project Cargo

Dział Project Cargo Omida Sea And Air tworzy grupa międzynarodowych specjalistów. Posiadają oni wieloletnią praktykę w obsłudze ładunków ciężkich i ponadgabarytowych przewożonych na terenie Polski, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Szwajcarii, Kazachstanu, Mongolii, Chin i innych krajów na świecie. O ich profesjonalizmie świadczy liczba zrealizowanych projektów i obsłużonych zleceń transportowych.

Zarząd

Przemysław Adam
Prezes Zarządu
Marcin Błaszkowski
Wiceprezes Zarządu
OmidaGroupLogo

Witryny spółek

Omida Sea & Air LogoOmida LogisticsOmida NordicVirtus LogisticsBPO Champions

Copyright 2021 - Omida SA